» 
 

Pink Martini İstanbul konseri 15 Nisan'da Volkswagen Arena'da

Avrupa turnesine çıkan ABD'nin ünlü müzik grubu Pink Martini "Je Dis Oui" albümünden şarkılarını Türkiye'de seslendirecek. Ünlü grubun konseri 15 Nisan'da Volkswagen Arena'da gerçekleştirilecek.

Pink Martini yeni albümleri Je Dis Oui ile Avrupa turnesine çıktı. Turne kapsamında Türkiye'de de konser verecek olan ABD'li ünlü müzik grubu 15 Nisan günü Volkwagen Arena'da olacak. 2016 yılının sonbaharında piyasaya çıkan Je Dis Oui albümünde ünlü gruubun 8 dilde 15 şarkısı yer alıyor. Albümde dikkat çeken şarkı ise Pink Martini'nin Türk hayranları için seslendirdiği Aşkım Bahardı oldu.

Grubun kurucusu Thomas Lauderdale, konsere ilişkin yapılan açıklamada eski Yeşilçam şarkılarını çok sevdiklerini belirterek "Türk müziği gerçekten çok derin bir müzik, özellikle nostaljik şarkıları çok seviyoruz" ifadelerini kullandı. Daha önce sahnede Belkıs Özener ile Aşkım Bahardı şarkısını seslendiren grup, Pink Martini, China Forbes ve Storm Large'ın yanı sıra Ari Shapiro, moda uzmanı Ikram Goldman, sivil haklar aktivisti Kathleen Saadat ve Rufus Wainwright'ın da vokallerine yer verdi.

Pop, klasik ve jaz müziği harmanlayarak müzik severlerin beğenisine sunan ünlü grubun yeni albümünde çıkış şarkısı ise Joli Garçon oldu. Şarkı Souvenir filminde Isabelle Huppert tarafından seslendirildi. Fransızca şansonlardan Brezilya Sokak şarkılarına, Samurayların aşk şarkılarından 1930'ların Küba müziğine kadar farklı ezgileri albümünde birleştiren Pink Martini 15 Nisan'da Volkwagen Arena'da Türkiye'deki hayranları ile buluşacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *