» 
»
 

PKK Hatay'da Jandarma Karakoluna saldırı düzenledi

İskenderun ilçesinde, ormanlık alandan, Karayılan Mahallesi’nde bulunan jandarma karakoluna bölücü terör örgütü PKK üyeleri tarafından uzun namlulu silahla ve roketle saldırı düzenlendiği belirtildi.

Hatay'a bağlı İskenderun ilçesi, Karayılan Mahallesi'ndeki jandarma karakoluna,  bölücü terör örgütü üyesi PKK'lılar tarafından ormanlık alandan uzun namlulu silahlarla ve roketatarla saldırıda bulunduğu aktarıldı.  Karakolda nöbet tutan askerler saldırıya anında karşılık verdi.

İskenderun’dan gelen bilgiye göre, Amanos Dağı eteklerinde bulunan Karayılan Mahallesi'ndeki jandarma karakoluna bölücü terör örgütü PKK'lılar tarafından uzun namlulu silahlarla taciz ateşi açıldığı ve bu ateş sonrasında Karakolda bulunan askerlerin anında karşılık verdiği ifade edildi. Yaşanan çatışmanın ardından ormanlık alana kaçarak izini kaybettirmek isteyen bölücü terör örgütü üyesi teröristleri etkisiz hale getirmek adına güvenlik güçleri kaçış bölgelerini ateş altına aldı. Olayın hemen ardından hava destekli operasyon başlatıldığı gelen bilgiler arasında.

Ormanlık alandan açılan taciz ateşleri sonucunda herhangi bir ölüm yada yaralanma olayı yaşanmazken, karakol yakınlarındaki mermi kovanlarının toplanmaya başlandığı bildirildi. Çıkan çatışmada ormanlık alandan dumanların yükseldiği görülürken, teröristlerin yakalanması için geniş çaplı bir operasyonun başlatıldığı aktarılıyor.

Dün de Amanos Dağları’nda bulunan Zorkun Yaylası’nda, bölücü terör örgütü PKK’lılar baz istasyonunun ayaklarına bomba yerleştirmiş ve bu bombalardan biri uzaktan patlatılırken diğer ayaktaki bomba ise Jandarma ekipleri tarafından kontrollü şekilde infilak ettirilmişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *