» 
»
 

PKK hayvanlara da saldırıyor

Tunceli'ye bağlı Nazimiye ilçesinde PKK'nın önceden yola döşediği el yapımı patlayıcı patlatıldı. Patlamada küçükbaş hayvanların telef olduğu bildiriliyor.

Tunceli İl’ine bağlı Nazımiye ilçesinde bölücü terör örgütü tarafından, önceden yola döşenen el yapımı patlayıcıların patlatılması sonucu küçükbaş hayvanları arasında olduğu birçok koyunun koyunların telef olduğu bildirildi. Olaydan sonra Olayın yaşandığı yerde bulunan iletişim hizmetleri çin kullanılan telefon hatlarının da zarar gördüğü öğrenildi.

Yaşanan patlama ile ilgili olarak konuya ilişkin Tunceli Valiliğinden bir açıklama yapılarak söyle denildi:

"İlimiz Nazımiye ilçesine bağlı mülki sınırlar içerisinde bulunan verici hatlarının ve baz istasyonunun bulunduğu bölgeye yakın bir mevkide, bölücü terör örgütü tarafından daha önceden döşendiği değerlendirilen EYP, küçükbaş hayvanların üzerine basması sonucu infilak etmiştir." denildi.

Tunceli Valiliği’nden yapılan açıklamanın devam eden bölümünde de, patlama sonrası bölgede yapılan incelemelerde 5-6 küçükbaş hayvanın patlamada telef olduğu ve bölgedeki telefon hatlarının yanı sıra bir baz istasyonunun da zarar gördüğü ifade edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *