» 
»
 

PKK Lice'de yine tuzak kurdu 300 kg bomba farkedildi imha edildi

Diyarbakır Lice'de karayolunda PKK terör örgütü tarafından güvenlik güçlerimize karşı tuzak kurulmuş 300 kiloluk patlayıcı özel bomba ekipleri tarafından imha edildi.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinin bir karayolunda PKK'lı teröristler tarafından asfalt altına döşenmiş 300 kiloluk patlayıcı bomba ekipleri tarafından imha edilmiştir. Bomba dedektörleri ve eğitimli köpek Makö taradından yapılan geniş çaplı araştırmalar sonucunda bulunan bomba imha edilmiş oldu.

Diyarbakır Bingöl karayolu üzerindeki eğitimli köpek tarafından ve bomba imha ekipleri tarafından fark edilen 300 kiloluk patlayıcı yolun kontrolü yapılırken fark edildi. Fark edilmemiş olsaydı büyük kayıpların yaşanabileceği gözler önüne serildi. Patlayıcının imhası sırasında 100 metre kablo ile yolun altına döşenmiş el yapımı 300 kiloluk patlayıcının yol üzerinde nasıl bir etki bıraktığı herkes tarafından gözlemlendi.

El yapımı patlayıcının PKK terör örgütü tarafından yola tuzaklandığı biliniyor. Eğitimli köpeğin bombayı fark ettiğindeki aşırı tepkileri sonucunda bombanın bulunması ve imha edilmesi gerçeklemiş oldu. Bu şekilde dikkatli ve özenli çalışmalar sonrasında yol üzerine tuzaklanan tüm el yapımı bombaların ve mayınların imha edilmesi bekleniyor.

Yapılan 300 kiloluk el yapımı patlayıcının imhası sırasında herhangi bir can veya mal kaybına neden olmadı. Fakat asfalt üzerinde 2-3 metre uzunluğunda delikler meydana geldi. Güvenlik güçlerinden gelen açıklamalarda terör örgütüne yapılan operasyonların kararlılıkla devam edileceği söylendi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *