» 
»
 

PKK Türkiye sınırında tünel kazıyor

Terör Örgütü PKK'nın Türkiye sınırında tüneller açtığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Irak'ın kuzeyinde Duhok kenti Zaho ilçesindeki bölgede tüneller mi kazıldı?

Zaho İlçesi Emniyet Müdürü Şıvan Sindi yaptığı açıklamada Irak'ın kuzeyinde Türkiye sınırına yakın bölgede Terör örgütü PKK üyeleri tarafından sayıları 50'yi bulan tünellerin kazıldığını belirtti. Sığınak şeklinde kazılan tünellerin patlayıcı madde ve mühimmatların gizleneceği depo olarak kullanılacağı yönünde ifadeler var. Türkiye ve Kürdistan Bölgesi sınırında katılan tünellerle ilgili tedirginlikte sürüyor. Zaho'ya bağlı dağlık bölge olan Kesrik ve Mergeşiş köyü arasında meydana gelen bir patlamanın da ifade edildiği açıklamada PKk üyelerinin bu patlamayla doğrudan ilişkisinin olduğu da belirtildi. Emniyet Müdürü Şivan Sindi daha önce bu patlamanın olduğu bölgede bir tünelin ortaya çıktığını ve sığınak şeklinde yapılmış olan tünel de çok sayıda patlayıcı bulunduğunu da sözlerine ekledi. 

Bu arada Terör Örgütü PKK üyelerinin civar köylüler üzerindeki baskısı da artarak devam ediyor. Kazılan bu tünellerden endişe duyan sivil halk alınacak önlemlerin hayata geçirilmesini bekliyor. Patlamanın olduğu bölgede ise yolun tamirat çalışmaları başlatılmış olup, olayla ilgili inceleme devam etmektedir. ı. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *