» 
»
 

PKK'dan Tunceli'ye ve Nusaybin'e hain tuzak: 3 şehit 7 yaralı

PKK'dan yine hain tuzak Nusaybin'de 7 yaralı var. Tunceli Elazığ Göktepe mahallesinde askeri aracın geçişi sırasında PKK terör örgütü tarafından yere döşenen bombanın patlatılmasıyla araç içerisindeki iki uzman çavuş ve bir asker şehit düştü.

Aynı günde Nusaybin'e de PKK'dan hain tuzak Nusaybin'de de el yapımı patlayıcısının patlatılması sonucunda 5 asker, 2 polis, 7 kişi yaralandı. Sokağa çıkma yasağı devam eden Nusaybin'de PKK'lı terör örgütü üyelerinin tuzak kurduğu ve el yapımı patlayıcının patlatılması sonucunda 5 asker, 2 polis 7 güvenlik görevlisi yaralandı. Yaralılar acil sağlık ekiplerinin müdahalelerinden sonra Nusaybin'deki Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralanan 7 güvenlik görevlisinin durumlarının iyi olduğu açıklandı.

Tunceli'ye 30 km uzaklıkta olan Elazığ Karayolu yakınındaki Göktepe mahallesinde askeri aracın tam yol üzerinden geçişi sırasında PKK terör örgütü üyeleri tarafından yola yerleştirilen patlayıcının patlatılması sonucunda 2'si uzman çavuş, 1'i asker olmak üzere 3 asker şehit düştü , patlamada yaralananın olmadığı açıklandı. 

Bugün Saat 10:15 sıralarında askeri aracın Elazığ Karayolu'nun Göktepe köyünde yoldan geçtiği sırada meydana gelen büyük patlamada PKK'nın yola tuzak kurdukları bombanın araç geçişi sırasında uzaktan patlatmaları sonucunda 3 asker şehit düştü. Patlamanın gerçektiği olay yerine güvenlik güçleri ve çok sayıda ambulans sevk edildi.

Patlayıcının infilak edilmesinden sonra olay yerine acil sağlık ekipleri geldi. Sağlık görevlilerinin ilk müdahelelerine rağmen kurtarılamayanlar oldu. Sonrasında 3 askerin şehit olduğu açıklandı. Şehitlerin ise kimlikleri henüz açıklanmadı. Olaydan sonra olay yerine zırhlı araçlar ve güvenlik görevlileri geldi. Operasyonların helikopter destekli devam edileceği söylendi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *