PMYO Polis meslek yüksek okulu 2016 sonuçları açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden gelen açıklamalara göre polis meslek yüksek okulu sınavı sonuçları yayınlandı. PMYO'ya 2016-2017 eğitim döneminde alınacak 2 bin 500 öğrenci için sınavlar artık tamamlandı.

Yüz binlerce adayın merakla beklediği haber nihayet geldi. Emniyet Teşkilatı'nda yetiştirilmek üzere PMYO 2016 sınavına giren adayların merakla beklediği sonuçlar açıklandı. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamalara göre, polis meslek yüksek okulu (PMYO) için alınacak olan 250 kişisi kadın toplamda 2 bin 500 öğrenci için yapılan sınavlar nihayetinde tamamlandı.

PMYO için sınava giren adaylar, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün ve Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet sitesi adresinden kendi Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve doğum tarihi ile sisteme giriş yapabilecekler. Sonuçlar için http://sonuclar3.pa.edu.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sınavda başarılı olan adaylar için son tarih Ağustos 21 saat 17:00 olacak. Adayların bu arihe kadar yerleştirildikleri okulda hazırda bulunmaları gerekiyor. Sınavı asıl olarak kazanan adayların ise okullara kayıt sırasında ektik belge getirdiklerinde veya belirtilen tarihte ve saate kadar başvurusunu yapmayan, eğitimi esnasında kendi arzusu ile okuldan ayrılan yada bazı mevzuatlardan ötürü polis meslek yüksek okulu öğrencisi olamayacak öğrencilerin sağlık kurulu onaylı raporu ile tespiti yapılan adayların yerine, aldıkları puanların sıralarına göre yedek adaylar çağırılacaktır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *