Pokemon Go nihayet çıktı. Online olan oyun nasıl oynanıyor?

Ünlü Japon çizgi filmi olan ve bir döneme damgasını vuran, halada konuşulan Pokemon, bu kez oyunu ile karşımıza çıkıyor. Yeni çıkan Pokemon Go oyunu şimdiden tüm dünyayı etkisi altına almayı başardı bile. Peki oyun nasıl oynanıyor?

Bir döneme çizgi filmi ile damgasını vuran sevimli karakterlere sahip olan Pokemon, şimdi de oyunu sayesinde tüm dünyayı sallamış durumda. Pokemon karakterleri ile oynanan Pokemon Go oyunu akıllı telefonlarda, gerçek zamanlı oynanan online bir oyun. 

Uzun bir bekleyişin ardından Pokemon Go nihayetinde çıktı. Şuan için Türkiyede resmi bir şekilde yayınlanmayan Pokemon Go oyunu meraklı bir şekilde bekleniyor ve araştırılıyor. Oyun dünyasında Pokemon Go yenilikçi bir tarz ile şimdiden oyun katagorilerinde ciddi bir sallanmaya neden oldu. Peki bu çok konuşulan ve şimdiden tutulan oyun nasıl oynanıyor?

Pokemon tutkunları bu oyun ile çılgınlar gibi dünyayı sallıyor. Pokemon Go oyun uygulaması şuan için sadece iki ülkede resmi bir şekilde indirilmeye sunuluyor. Türkiye henüz normal şartlarda oyunu indirmeye açık değil. Online olan Pokemon Go'ya ilgi beklenenin üstünde oldu.Türkiye'nin indirme onayı olmamasına rağmen bir çok kullanıcı telefonuna oyunu indirmek için değişik yöntemler arıyor.

1990'lı yılların popüler olan Japon çizgi dizisi mobil cihazlar için ilk oyun önceliğini Avustralya'da kategoriler arasına çıktı. Türkiyede dahil olmak üzere tüm dünyada Pokemon hayranları, cihazlarında ayarlamalar yapıp şimdiden indirme yetkisi olmadan oyunu oynamaya başladılar. Gerçek dünya ile çizgi dünya alemini birleştiren oyun insanları olumsuz etkilediği düşünülüyor ve bunun üzerine Avustralya’da polis uyarı yayınladı. Japonya’da 1995’te ortaya çıkan ve muhteşem karakterler yaratılan çizgi dizinin ilk mobil oyunu Pokemon Go, iOS ve Android akıllı cihazlarda oynanabiliyor. #PokemonGo etiketi altında iki gündür sosyal medyada ses getiriyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *