Pokemon Go oyunu ile Gmail hesaplarınız tehlikede olabilir!

Son günlerde popülerliği oldukça artan akıllı telefon kullanıcılarının vazgeçilmez oyunu haline gelmiş Pokemon Go, Gmail hesaplarınıza tam yetki sağlayabildiğinden Google hesaplarınız tehlikede olabilir! Sizin yerinizde mail bile gönderebilir!

Pokemon Go çılgınlığı ile birlikte küçümsenmeyecek bir güvenlik problemini de beraberinde getirdi. Pokemon Go’yu telefonlarına kuranlar oyuna mecburen Gmail hesapları ile giriş yapmak zorunda kalıyorlar. Kullanıcılar şifreleriyle birlikte Pokemon Go’ya girerken diğer yandan ise Gmail hesabınıza tam erişim sağlıyor. Bu da Pokemon Go’nun yapımcısı Niatic Labs’ın tüm maillerinizi okuması ve bununla kalmayıp sizin Gmail hesabınızda tam yetki sağlayıp mail dahi gönderebilecek kadar hesabınızı ele geçirebilmesi anlamına geliyor.

Google’ın hesaplarına tam yetki verilen uygulamalarla ilgili kuralı şöyle: Kullanıcıların, Google hesaplarına tam yetki sağlayacak uygulamalara güvenmeleri gerekiyor. Hesaplara tam erişim sağlayabilen uygulamalar Google şifresini değiştiremiyor ancak mailleri okumak bir yana mail bile gönderebiliyor.

Pokemon Go, her ne kadar devasa bir oyuncu kitlesine ulaşmış olsa da yayıncı firmanın hala tam anlamıyla güvenilir olup olmadığı tartışma konusu. Gmail hesabınızın ne derece risk altında olup olmadığını ise firmanın ne kadar güvenilir olduğuyla ölçebilirsiniz.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *