» 
»
 

Polen alerjisi için bitkisel çözüm önerileri

Yaz mevsimine geçiş döneminde patlak veren polen alerjisi yaşayan kişiler büyük sıkıntılar yaşıyorlar. Tecrübelerine dayanarak polen alerjisi için bitkisel yollarla çözüm bulan Aktar Koray Özkılıç, sürekli hap kullanılarak karaciğerin yorulduğuna dikkat çekti ve önerilerde bulundu.

Bahardan yaz mevsimine geçiş dönemlerinde ortaya çıkan polenler, birçok insanda alerjik reaksiyon gösteriyor. Bununla beraber kaşıntı, burun akıntısı, öksürük ve gözlerde kızarıklık gibi belirtilerle kendisini gösteren polen alerjisi için deneyimli aktar Koray Özkılıç, ilaç tedavisine alternatif olarak çeşitli doğal çözüm yolları önerilerinde bulunuyor. Polen alerjisine çoğunlukla pelin otlarının ve çimenin neden olduğunu belirtiyor. Vücutta yorgunluğa ve ağırlığa neden olan polen alerjilerine çözüm olarak alerjen karşıtı hapların ve ilaçların yanı sıra bitkisel ürünler ile de korunmanın münkün olduğunu ifade ediyor. Ancak kişinin öncelikli olarak neye karşı vücudun reaksiyon gösterip alerjik tepki verdiğinin tıbbi olarak araştırılması gerektiğinin altını çiziyor.

Özkılıç, Polen alerjisinin bahardan yaza, yazdan ise sonbahara geçiş dönemlerinde çok sayıda kişnin şikayetçi olduğunu belirterek, bu duruma çözüm olarak kırkkilit, pıtrak ve şahdere gibi otları önerdiğini ifade ediyor. Bu otlar arasından herhangi birini tercih ederek sıcak suda demleme yöntemi ile kaynatmadan hazırlanıp, tüketilmesi gerektiğini söylüyor. Bu otlardan her birinin de ayrı ayrı polen alerjisinin tedavisinde kullanılmasının mümkün olduğunu ifade ediyor. Sürekli ilaç kullanarak vücudumuzdaki birçok organı yormak yerine, doğal çözüm yollarına başvurulması gerektiğini belirtiyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *