» 
»
 

Polis memurlarının şark hizmetindeki görev süreleri uzatıldı

Ülkemizi korumak adına canlarını hiçe sayan polislerimizin atama ver yer değiştirme yönetmeliği değişikliğine istinaden Hakkari ve Şırnak'taki şark hizmet süreleri 3 yıla, terör riski taşımayan ancak ikinci bölge olan yerler ise 7 yıla çıkarıldı..

Yeni düzenleme ile ilgili olarak dün itibari ile Resmi Gazete'de bildirilen yönetmelik gereğince, ikinci olarak belirlenen 24 il için şark hizmet süreleri 2 ila 7 yıl arasında arttırıldı. Bu önemli değişikliğin farklı rütbelerde bulunan 261 polis memurunu etkileyeceği düşünülüyor. Değişiklik kapsamında en kısa şark süresi 3 yıl olurken, bu kapsama giren iller ise terör mücadelerinde başı çeken Hakkari ve Şırnak olarak açıklandı. Terör tehditi altında olmayan ancak şarkta ikinci bölge olan yerlerde ise süre 5 ila 7 yıl olarak düzenlendi.

Bu yıl itibari ile geçerli hale gelecek olan sürelere göre; Sivas 7 yıl, Sivas'ın merkez dışında kalan ilçeleri 6 yıl, Şanlıurfa'nın Akçakale ve Ceylanpınar İlçeleri 4 yıl, Adıyaman 6 yıl, Ağrı 4 yıl, Ardahan 5 yıl, Bingöl 4 yıl, Bitlis 4 yıl, Erzincan 6 yıl, Erzurum 6 yıl, Iğdır 5 yıl, Kars 6 yıl, Mardin 5, Muş 4 ve Van 4 yıl oldu.

Atamalarda tercih olarak baş sıralarda olan Artvin’in Borçka, Ardanuç, Murgul, Şavşat ve Yusufeli ilçelerinde 6 yıl olurken, bu bölgedeki il merkezlerindeki hizmet süresi 5 yıldan 7 yıla çıkarıldı. Terör olaylarının en yoğun olarak yaşandığı illerde ise süre değiştirilmeden kaldı. ( Hakkari’nin Çukurca, Şırnak’ın Beytüşşebap v.s. gibi... )

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *