» 
»
 

Polis merkezine silahlı saldırı düzenlendi Yer Bursa

Bursa'da iftarlarını yapan polislere, kimliği belirsiz bir kişi tarafından, polis merkezi bahçesinde rastgele ateş açıldı.

Bursa’da akşam iftar saatinde yaşanan olay, Merkez Osmangazi ilçesi Gülbahçe Mahallesi’nde bulunan Şehit Şerafettin Yılmaz Polis Merkezi’nde meydana geldi. Saat 21.00 sularında polis merkezi bahçesinde iftarlarını açan polislerin yanına gelen bir kişi, iddiaya göre, Mevlana türbesine gitmek istediğini, yardım etmelerini istedi.  Saldırganın sorduğu soru üzerine merkezde görevli polisler, Mevlana Türbesi ‘nin Konya’da, bulundukları yere çok uzak olduğunu, eğer niyetliyse gelip kendileriyle yemek yiyebileceğini söylediler. Tam bu süreçte belinde bulunan silahı çıkaran saldırgan rastgele ateş etmeye başladı. Gelen kurşunlardan korunmak için yere yatan polis silahlı kişiye karşılık verdi.

Zanlı bir yandan da üstünde bomba olduğunu söyleyerek polislerin yanına yaklaşmasını engellemek istedi. Ardından olay yenide geldiği ve üzerinden Türk Bayrağı sarılı bir kamyonetle uzaklaşmaya çalıştı ve polis merkezi önünden hızla kaçtı.

Kimliği belirsiz kişinin açılan ateş sonucunda polis merkezi ve çevrede bulunan esnaf dükkanlarında kurşunlar yüzünden camlar kırıldı ve duvarlarda kurşun izleri oluştu.

Olaydan sonra polis merkezi müdürleri güvenlik güçlerinin bulunduğu merkeze gelerek olay hakkında bilgi edindiler. Kaçan zanlı ve kullandığı kamyonetin bulunulması için çok sayıda polis ve trafik ekibine bilgi verilerek olay hakkında geniş çaplı arama başlatıldı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *