» 
»
 

Polise molotof atan terör örgütü sempatizanı vuruldu!

Adana'da bölücü terör örgütünün lehine korsan gösteri yapan, polise molotof ve havai fişek atan bir kişi, polisin vurması ile etkisiz hale getirildi.

Alınan bilgilere göre, Adana'nın Seyhan İlçesine bağlı Gürselpaşa Mahallesi'nde geçtiğimiz gün meydana geldi. Terör örgütü sempatizları, Gürselpaşa Mahallesi'nde yolu kapatığ ateş yaktılar. Mahalle sakinleri ise bu durumu polise ihbar etti. İhbarlar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, terör örgütü yandaşlarına yolu açmaları için uyarıda bulundu.

Fakat polisin tüm uyarılarına aldırış etmeyen terör örgütü sempatizanları polis ekiplerine molotof ve havai fişek atarak karşılık verdi. Bunun arıdndan poliz tazyikli su ve biber gazı ile saldırgan gruba müdahalede bulundu. Buna rağmen terör örgütü yandaşı motolof bombası ve havai fişek atmaya devam etmekte olan H.Y.'yi polis vurarak etkisiz hale getirdi.

Olayın ardınan terör örgütü yandaşları ara sokaklara koşarak kaçtı. Polis, yaralanan H.Y.'yi alarak Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'ne götürerek tedavi altına alınmasını sağladı. Terör örgütü yandaşı H.Y.'nin sağlık durumunun iyi olduğu ve hastanedeki tedavisinin bitmesinin ardından adliyeye sevk edileceği bilgisi alındı.

Öte yandan, Adana'da sık sık korsan gösterilerinin yapıldığı mahallelerde yaklaşık on gün öncesinde bir polisin şehit edilmesinin ardından Adana Emniyet Müdürü Osman Ak'ın talimatları doğrultusunda artık daha sert önlemler alınıyor. Polis ekipleri, korsan gösteri yapmak isten gruplara adeta göz açtırmayarak müdahale ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *