POMEM 21. dönem başvuruları devam ediyor! Son gün 6 Ekim

POMEM 21. dönem başvuruları 6 Ekim'de sona erecek. Bu yıl 13 bin polis alımı gerçekleştirilecek. POMEM başvuruları nasıl yapılıyor? Kimler başvurabilir? İşte şartlar...

21. POMEM öğrenci alımı kapsamında 10 bin lisans, önlisans mezunu bin 800 erkek, 200 kadın olmak üzere 13 bin öğrenci alımı yapılacağı duyuruldu. POMEM 21. polis alımı için başvurular 25 Eylül'de başladı.Başvurular 6 Ekim'de sona erecek.

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2016 yada 2017 KPSS'den P3 puan türünden minimum 60, önlisans mezunları için yapılan 2016 KPSS P93 puan türünden en az 70 ve üzeri puan alanlar arasından Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmenliğinde belirtilen şartları taşımak kaydıyla lisans mezunu 10 bin erkek, bin kadın, önlisans mezunu bin 800 erkek, 200 kadın olmak üzere 13 bin öğrenci alımı yapılacak.

Adayların 6 Ekim 2017 tarihine kadar http://www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifreleri ile giriş yaparak ön başvurularını tamamlaması gerekiyor. Sınavda başarılı olan Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde eğitim gören ve eğitim sonunad başarılı olan adayların polis memuru olarak atamaları yapılacak. Alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden ilan edilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *