POMEM başvuruları 6 Ekim Cuma günü sona eriyor

Polis Akademisi bünyesinde yetiştirilmek üzere 13 bin polis memuru alınacak. POMEM için öğrenci alımı başvuruları 6 Ekim günü sona eriyor.

Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine lisans ve önlisans mezunları arasından seçilecek 13 bin polis memuru adayının POMEM sınavı başvurusu için 6 Ekim'e kadar müracaat etmesi gerekiyor. 21. dönem POMEM öğrenci adaylığına lisans mezunu 10 bin erkek, bin kadın ile önlisans mezunu 800 erkek ve 200 kadın olmak üzere toplam 13 bin öğrenci alımı için başvurular cuma gününe kadar devam edecek.

Adayların 6 Ekim'e kadar http://www.pa.edu.tr internet sitesinden e-devlet şifreleriyle giriş yaparak ön başvurularını tamamlaması gerekiyor. POMEM sınavına girebilmek için gereken başvurulara da aynı siteden ulaşılabiliyor.

Sınavlarda başarılı olarak POMEM'lerde eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adayların polis memuru olarak atamaları gerçekleştirilecek. Başvuruda bulunan adayların sınav ücretini yatırmaları ve belirlenen tarihe kadar başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Emniyet teşkılatı personelinden şehit yada vazife malulü olanların eş veya çocuklarından sınav ücreti alınmayacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *