POMEM sınavı tarihi belli oldu

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından özel harekat birimine alımı için gerçekleştirilecek. 19. Dönem POMEM sınavı, 19 Aralık 2016 ile 15 Ocak 2017 tarihlerinde düzenlenecek.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından özel harekat birimine alım için yapılacak 19. Dönem POMEM (Polis Meslek Eğitim Merkezleri) sınavı, 19 Aralık 2016 Pazartesi ile 15 Ocak 2017 Pazar günü yapılacak. Polis Akademisi Başkanlığı'na ait resmi internet sitesinde yer alan habere göre, özel harât birimlerine istihdam edilmek üzere yapılacak sınav, 19 Aralık 2016-15 Ocak 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek. 25 Aralık, 31 Aralık 2016 ve 1 ocak 2017 tarihleri hariç olacak.

Toplamda 25 gün içerisinde tamamlanacak sınav için adayların hangi tarihte, hangi başvuru ve hangi sınav merkezinde sınava alınacaklarını T.C. kimlik numaları ve E-Devlet şifreleriyle "www.pa.edu.tr" web adresinden sorgu yaparak öğrenebilecekler. Sınava girecek adaylara posta yolu ya da değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecek, internetten sınav giriş duyurusu yapılacak.

Gerekli olan belgeleri tamamlayan adaylar, başvurularının alınıp onaylanmasının ardından ön sağlık kontrolünden geçirilecek. Eğer aday "polis meslek eğitim merkezi öğrenci adayı olamaz" kararı almış ise sınav aşamalarına geçemeyecek.

72 metrelik 9 zorlu parkur

Hakkında "polis meslek eğitim merkezi öğrenci adayı olur" kararı verilen adaylar, denge, kondisyon, çeviklik, çabukluk ve esneklik açısından polislik mesleğine uygunluklarını ölçecek 72 metre uzunluğunda 9 zorlu parkurdan oluşan fiziki yeterlilik sınavına alınacak. Burada başarılı olan adaylar, ileri bir tarihte mülakat sınavına çağrılacak.

Adayların fiziki yeterlilik sınavında başarılı olabilmeleri için paralel bar, sıçrama tahtası, lastik içinden geçme, ağırlık taşıma, takla atma, denge aleti, barfiks çekme, slalom koşu ve engel etaplarından oluşan parkuru 50 saniyede tamamlaması gerekiyor.

Fiziki yeterlilik sınavında adayın süresinin takibi, fiziki yeterlilik sınavı komisyonu ve sınava katılan aday tarafından görülebilecek nitelikteki dijital fotoselli süre ölçer ile yapılacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *