» 
»
 

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Zahide Yetiş'le programında bugün

Bitkilerin duayeni Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, Zahide Yetiş'le 6 Aralık bugünkü bölüme konuk oldu. Saraçoğlu, ciltteki doğum lekesi, yaşlılık lekesi ve cilt lekeleri için muhteşem bir kür tarifi verdi. Ayrıntılar haberde...

Show TV ekranlarında hafta içi her gün saat 09.30'da yayınlanan Zahide Yetiş'le programının 6 Aralık bugünkü bölümünün konuğu Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu oldu. Saraçoğlu, kendisine yöneltilen sorular doğrultusunda ciltte zamanla meydana gelen yaşlılık lekeleri, lekeler ve doğum lekeleri gibi cilt kusurlarına yönelik muhteşem bir kür tarifi verdi.

Ciltte meydana gelen deformansyonlar sonucunda cilt lekeleri gün yüzüne çıkmaktadır. Doğum lekeleri, doğum sonrası lekeler ile güneş lekeleri gibi pek çok etken, ciltte lekelerin meydana gelmesine neden olmaktadır. Bu ise kişilerde özgüven ektikliğini beraberinde getirmektedir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, cilt lekeleri, yaşlılık lekeleri ve doğum lekeleri gibi sorunlar için bal maskesi tarifi veriyor.

CİLT LEKELERİ İÇİN BAL MASKESİ

Gerekli malzemeler, su, gül kurusu, kil ve bal. Yapılışı, yarım bardak ılık su içerisine 2 tatlı kaşığı kil, 12 adet kırmızı gül kurusu, 1 çay kaşığı yayla balını koyup karıştırıyoruz. Bu karışımı yaklaşık 10-15 dakika beklettikten sonra suyunu tülbent ile süzüyoruz. Pamuğu bu karışıma batırdıktan sonra cildimize uyguluyoruz.

Bu maske tüm yüze uygulanabilir bir maskedir. Ancak karışımı sürdükten sonra yarım saat kadar yıkanmaması önemlidir. Ardından ılık su ile durulmalıyız. Haftada iki kez uygulanması etkili sonuçlar almaya yardımcı olacaktır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *