Promosyon emeklilerin yüzünü güldürüyor

Bankaların emekli promosyonlarını ödemeleri tüm hızıyla devam ediyor. Bankadan bankaya değişmekle birlikte birçok banka promosyon için başvuran emeklilerin hesabına parayı ertesi günü yatırıyor. Promosyonu cebine koyan emekli sayısı 6.5 milyona yaklaştı.

Banka promosyonu emeklileri rahatlattı. 11.5 emeklinin yaklaşık 6.5 milyonu promosyonu hesaplarında gördü.  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun promosyonu cebine koyan emeklilerin sayısının gün geçtikçe arttığını belirterek çoğu bankanın emeklinin hesabına ertesi günü parayı geçtiğini ifade etti. Promosyon almak için başvuran emeklilerin yanında kimlik kartıyla maaşını 3 yıl başvurduğu bankadan alacağına dair taahhüt vermesi gerekiyor. Başvurunun tamamlanmasının ardından ödemeler TC kimlik numarasının son rakamına göre yapılıyor. TC kimlik numarasının son hanesi 0 ve 2 olan emekliler içinde bulunduğumuz ay promosyonunu alırken, son rakamı 4 ve 6 olanlar Nisan, son rakamı 8 olanlara ise Mayıs ayı itibariyle ödeme yapılıyor. Bazı bankalar ise başvuruyu yapan emeklilerin hesabına ertesi günü promosyon ödemesini yapıyor.

Promosyonlar taban tutarlar baz alınarak yapılıyor. 3 yıllık dönem için maaşa göre 300, 375 ve 450 lira olarak belirleniyor. SGK ile protokol anlaşması bulunan bankalar emeklilere bu tutarların altında ödeme yapmıyor. Promosyonlar maaşa göre 500 liraya kadar da çıkabiliyor. Özel bankaların promosyon artırmak için çalışma yaptıkları da gelen haberler arasında.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *