» 
 

PTT 2 bin 500 personel alımı yapacak! İşte başvuru şartları

7 Şubat Dünya İnternet Günü ve Güvenli İnternet Merkezi Tanıtım Programı’na katılan Bakan Ahmet Arslan kendisine yöneltilen bir soru üzerine PTT’ye 2017 yılı için personel alımı yapılacağının müjdesini verdi. İşte başvuru şartları…

Katıldığı önemli program sonrasında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bakan Arslan, kendisine yöneltilen 2017 yılı için PTT’ye ne kadar personel alınacağına ve PTT’deki taşeron personellerin durumu hakkındaki soruları yanıtladı.

Arslan, PTT’ye 2017 yılı içerisinde 2 bin 500 personel alınacağı ve önümüzdeki hafta büro, gişe ve dağıtıcı memurlar olmak üzere İstanbul’da 500 kişinin alım sürecinin tamamlanacağını kaydetti. Tüm başvuruların değerlendirileceğini kaydeden Arslan, 2017 yılı süresince alım sayısının 2 bin 500’e tamamlayacağını da sözlerine ekledi.

Sadece PTT’deki taşeron elemanlar değil ülkemizdeki bütün taşeron elemanların kamuda istihdamıyla ilgili çalışmalarda sona yaklaşıldığını da vurgulayan Bakan Arslan,  tüm ayrıntılar bittikten konuya ilişkin bilginin kamuoyu ile paylaşılacağını ifade etti.

PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI GENEL ŞARTLARI

        Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
        35 yaşını geçmemiş olmak,
        Kamu haklarından mahrum kalmamış olmak,
        (Erkekler) Askerlik hizmetini yapmış olmak,
        Görevini yapmasına engel herhangi bir hastalığı bulunmamak,
        2014 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak,
        Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli olmamış olmak,
        Daha önce çalıştığı yerlerden çıkartılmamış olmak ilk aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Ayrıca her bir bölüm için farklı özel şartlarda bulunmaktadır. Bunlar hakkında da bilgi almak isteyenlerin kılavuzu incelemesi gerekmektedir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *