PTT vatandaşları uyardı: Oltalama maillere dikkat!

PTT'den yapılan açıklamada şirketin marka ve logosu kullanılarak "oltalama mail" gönderildiği ve bu şekilde kişilerin kimlik bilgilerine ulaşıldığı bildirildi.

Şirkete ulaşan geri bildirimler neticesinde müşterilere ve vatandaşlara PTT marka ve logosu kullanılarak "oltalama mail" gönderildiğini tespit eden PTT AŞ bir açıklama yaparak uyarıda bulundu. Şirket hizmetlerine yönelik yanıltıcı faaliyetlerde bulunduğu belirlenen bu maillerdeki linkleri vatandaşların açmaması istendi.

Yapılan açıklamada, vatandaşlara gönderilen e-postalardaki linkler tıklandığında, şirketin gönderi takip sayfasının bir benzerinin açıldığı, müşterilere bir kargo teslim etmek için gönderici firmadaki bilgilerin güncellenmesinin istendiği belirtildi. Müşterilerin kimlik bilgilerine bu şekilde ulaşılması nedeniyle mağduriyetlere sebebiyet verildiği belirtilen açıklamada PTT AŞ'nin hiçbir şekilde böyle e-postalar göndermediği, gelen e-postalardaki linklerin tıklanmamasının ise kendi güvenlikleri ve mağdur olmamaları açısından önemli olduğu ifade edildi.

Ulusal Siber Olaylarla Mücadele Merkezine konuya ilişkin bildirimde bulunulduğu belirtilen açıklamada ayrıca bilgi güvenliği sistemlerinde gerekli önlemlerin alındığı, şirketin imajının zedelenmesi ve itibarının sarsılması gibi olumsuzlukların yaşanmaması için ise hukuki girişimlerin yapıldığı kaydedildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *