» 
»
 

Putin imzayı attı Vizesiz Rusya ve Ekonomik kısıtlamalar

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye'ye yönelik daha önce uygulamaya konmuş olan ekonomik kısıtlamaların kaldırılmasına yönelik kararnameyi imzaladı.

Kremlin Sarayı’ndan yapılan açıklamaya göre Putin, Türkiye bulunan şirketlerinin Rusya topraklarında iş yapabilmesine yönelik kısıtlamalar ve Türk vatandaşlarının Rusya'da istihdam edilmesine ilişkin kısıtlamaları kaldırdı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından, Türk vatandaşlarının vizesiz şekilde Rusya'ya seyahat edebilmelerinin kapsamını da genişlettiği belirtildi. Buna göre, uçak mürettebatında yer alan Türk vatandaşları, Rusya'ya kısa süreli iş seyahati için giriş yapacak hizmet pasaportu sahibi Türk vatandaşları, Rusya'daki Türk diplomatik temsilciliklerine gönderilen Türk vatandaşları ve aileleri vizesiz olarak Rusya'ya giriş yapabilecekler.

Bu konuyla birlikte Vladimir Putin, Rusya Dışişleri Bakanlığı'na, göndermiş olduğu yazıda,  Türkiye ve Rusya arasında 2010 tarihli vizelerin kaldırılmasına ilişkin anlaşmanın kısmen ve yeniden uygulamaya koyulması talimatını verirken bu bildirinin Türk makamlarına  da tebliğ edilmesini istediği bildirildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya hükümetine güncel konular hakkında talimatlar vererek,  hükümetin yapacak olduğu faaliyetlerini yeni kararnameye uygun şekilde yürütmeleri talimatı verdiği de gelen haberler arasında yer alıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *