» 
»
 

Putin Türkiye ile ilişkiler hakkında açıklama yaptı

Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev ile görüşmesi sonrasında Rusya Devlet Başkanı Putin Türkiye ile ilişkileri değerlendirdi.

"Bizim için dost olan Türkiye ile tüm boyuttaki ilişkilerimizin yeniden kurulması için samimi bir şekilde gayret ediyoruz" şeklinde konuşan Putin, Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin normalleşmesi sürecine ilişkin açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi sonrasında dost olarak nitelendirdiği Türkiye ile uzun yıllar işbirliği ilişkisi kurduklarını dile getiren Putin, ilişkilerin tüm boyutlarıyla yeniden kurulması için samimi bir gayret sarf ettiklerini belirtti.

Türkiye ile Rusya ilişkilerini sadece canlandırmaya değil aynı zamanda kapsamlı olarak geliştirmeye yönelik de her iki tarafında istekli olduğunun anlaşıldığını dile getiren Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son ziyaretinde bunu gösterdiğini ifade etti.

Putin’in Kazakistan Devlet Başkanı Nazarbayev’e, Türkiye-Rusya ilişkilerinin düzelmesi adına gösterdiği çaba için teşekkürlerini iletmesinin ardından Nazarbayev de Ankara Moskova arasında düzelen ilişkilerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *