QWERTY klavyeler çok yakında tozlu raflara kaldırılacak

Teknoloji devi Microsoft’un yöneticilerinden Dave Coplin yakın bir zamanda QWERTY klavyelerin kullanımdan kalkacağını, yüz takip, ses ve hareket algılama sistemi ile çalışan klavyelerin kullanılacağını açıkladı.

Yabancı bir dergide Microsoft yöneticisi Dave Coplin ile yapılan röportaj bilgilerine göre, halen kullanımda olan QWERTY klavyelerin kısa bir süre zarfında ortadan kalkacağını iddia edildi. 21. Yüzyıl insanlarının neden hâlâ 19. Yüzyılda bulunmuş bir düzeni takip ettiklerini anlamadığını ifade eden Coplin, teknolojinin geçtiğimiz yıllarda önemli aşamalar kaydettiğini buna rağmen, bu teknolojinin hala kullanım aşamasına geçemediğini kaydetti.

Coplin, bilgisayarlar hakkında da önemli açıklamalarda bulunarak, ilerleyen yıllarda bilgisayarların insanlar hakkında karar verebilecek duruma geleceğini belirtti. Coplin, chatbot adı verilen bu robotların, çeşitli aktiviteler için gereken zamanı ayırabilmek için büyük kolaylıklar sağlayabileceğini anlattı.

Microsoft'un bu özel cihazları geliştirmek için aralıksız olarak geliştirme çalışmalarına devam ettiği düşünülürse, firmanın yöneticilerinin de QWERTY klavyelerin yakında ortadan kalkacağı iddiası kabul edilebilir bir gerçeğe dönüşüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *