» 
»
 

Rafting Türk Milli Takımı Dünya Şampiyonası'nda 2017 Birincisi oldu

Rafting Türk Milli Takımı, Japonya'da yapılan Dünya Şampiyonası'nda dünyanın en iyisi oldu. Türk Milli Takımı U19 kategorisinde ve U23 kategorisinde klasmaların hepsini kazanarak 1000 tam puanla 35 altın madalya kazanarak genel klansman sonucu Dünya 1.'si oldu.

Avrupa Şampiyonası'nda 1. olarak büyük başarı elde eden Rafting Türk Milli Takımı, Japonya Osakka'nın Miyşi şehrinde bu ay düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda dünyanın en iyisi olabilmek için 22 ülke ile verdiği kıyasıya mücadelede adını Milli Takım tarihine altın harflerle yazdırdı. 23 kategoride Dünya Şampiyonası'nda yarışan Türk Milli Takımı U19 kategorisinde 1000 tam puanla 35 altın madalya kazanarak Dünya 1.'si oldu.

2-8 Ekim tarihleri arasında Japonya'da gerçekleştirilen Rafting Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil eden Rafting Türk Milli Takımı, toplamda 23 kategoride yarıştı. U19 ve U23 kategorilerinde yarışan Türk Milli Takımı, teknik heyet ile birlikte 19 Takım Antrenörü Yasin Makar, Milli takım kordinatörü Erdoğan Buçan ile Antrenörler Savaş İzmirli ve Hasan Basri Yazıcı tarafından eğitilen milli raftingciler, Efe Buçan, Doğuş Önçırak, İbrahim Kuk, Metin Babuç, Okan Günak, Onur Memoğlu ve Tarık Gürsoy, yarıştıkları Siprint 1, Slalom 1, Nehir inişi 1,Genel Klansman 1 alanlarından hepsinden 7'şer altın madalya, toplamda 35 madalya ile 1000 tam puan alarak Türk Milli Takımı tarihinde ilk kez Dünya Şampiyonluğu'nu kazanarak büyük sevinç yaşattı.

22 ülke, 72 takım 650 sporcu ile Rafting Türk Milli Takımı yaptığı müsabakada, Sprint 100 puan, kafakafaya (H2H) 200 puan, slalom 300 puan ve nehir inişi dallarında 400 puan alarak toplamda 1000 tam puanla Dünya Rafting Şampiyonası'nda 1. oldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *