» 
»
 

Ramazan ayı serin başlıyor

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ramazan ayının gelmesi sebebiyle yazılı bir açıklamada bulundu. Yurdun büyük bölümünde serin ve yağışlı havanın Ramazan ayının ilk haftası boyunca etkili olması ve hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 2–5 derece altında seyretmesi öngörülüyor.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ramazan ayının başlamasıyla brlikte Ülkemizde beklenen hava durumu hakkında yyazılı bir açıklama yaptı. İlk günlerde hava sıcaklıklarının Türkiye genelinde mevsim normallerinin altında olmasını beklediklerini, ramazan ayının ikinci yarısında hava sıcaklıklarının ülke genelinde artacağı ve mevsim normallerinin üzerine çıkacağı tahminlerinde bulunulduğunu ifade etti.

Gelen hava durumu raporlarına dayanarak açıklama yapan Veysel Eroğlu, "Serin ve yağışlı sistemin etkisine giren yurdumuzda, hafta sonu yurdun büyük bölümünde görülecek yağışlarla birlikte hava sıcaklıklarının tekrar azalacağı ve mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor. dedi.Serin ve yağışlı havanın ramazan ayının ilk haftası boyunca yurdun büyük bir bölümünde etkili olması, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlarla birlikte hava sıcaklıklarının Türkiye genelinde mevsim normallerinin 2–5 derece altında seyretmesi öngörülüyor ifadelerini kullandı.

Ramazanın ilk haftasından sonra Türkiye'nin büyük bir bölümünde serin ve yağışlı havanın etkisini kaybedeceği, yağışların azalacaığı, hava sıcaklığının yükselmeye başlayacağı, öncelikle mevsim normallerinde seyrederek daha sonrasında yükselmeye başlayacağı, rrmazan ayının 15.gününden itibaren ise mevsim normallerinin üzerine çıkacağı öngörülüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *