» 
»
 

Ramazan bayramı tatili için beklenen kararı Başbakan açıkladı!

Başbakan Binali Yıldırım kamu kuruluşu çalışanlarının 4 Temmuz'da yarım gün, 8 Temmuz'da tam gün idari izin sayılacakları genelgeyi imzalayarak onayladı. Arefe günü tatil mi? Bayram tatili kaç gün? İşte detaylar...

Hem kamu çalışanlarını hem de turizmcilerin merakla beklediği karar sonunda açıklandı. Başbakan Binali Yıldırım'ın onayından geçen bayram tatili izinleri belirlendi. Bayram tatili 4 Temmuz pazartesi günü (arefe günü) yarım gün ve 8 Temmuz cuma günü tam gün idari izin sayılarak bayram tatili süresi 9 gün oldu.

Ramazan bayramı yani diğer adıyla şeker bayramı geçen sene olduğu gibi bu sene de sıcak yaz günlerine denk geliyor. Kamu çalışanları tatil planlarını yapmadan önce kesinleşecek tatil günlerinin belirlenmesini bekliyorlardı. Turizmciler ise karnelerin alınmasının ardından ve bayram tatilinin de gelmiş olmasından dolayı bayram tatilinin gününün kesinleşmesini bekliyorlardı. Bu sene Ramazan ayının sonunda haftanın ilk gününe denk gelen 4 Temmuz pazartesi yarım gün olarak ve 8 Temmuz cuma tam gün idari izine bağlı olarak bayram tatili toplamda 9 güne çıkmış oldu. 4 Temmuz yarım gün ve 8 Temmuz tam gün idari izin sayılmasına yönelik genelgeyi Başbakan Binali Yıldırım onayladı.

Ramazan ayının henüz ilk günlerinde iken, sıcak ve orucun herkesi zorladığı şu günlerde, çalışanlar gelecek müjdeli haberi bekliyorlardı. Tatil hayalini şimdiden kurmaya başlayan vatandaşlara sevinçli haber bugün geldi. Binali Yıldırım'ın izin günlerine yönelik genelgeyi imzalamasının ardından, arefenin Temmuz 4'e gelmesinden dolayı o gün yarım idari izin, Temmuz 8 ise tam gün idari izin olarak sayılacak. Hafta sonu Temmuz'un 2'si ve 3'ü hafta sonu ardından 4'ü pazartesi yarım gün idari izin, 5, 6, 7, 8'i tam gün idari izin ve 9, 10 Temmuz hafta sonu olmak üzere 11 Temmuz'da iş başı yapacak çalışanlar toplamda 9 gün bayram tatili yapmış olacaklar.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *