» 
 

Ramazan erzak paketlerinde yenilik hediye çeki yüzde 30 indirimli

Ramazan Ayı'nda verilen erzak paketlerinde ve hediye çeklerinden daha çok pay isteyen marketlere tedarikçiler de katıldı. İndirim oranları %5'den %30'a yükseldi. Koli içinde hem gramaj hem ürün kalitesi arttı. Hediye çekinde ise indirim tavan yaptı.

Ramazan Ayı'na sayılı günler kala, firmaların kendi çalışanlarına dağıttığı hediye çekleri ve erzak paketleri parakende satış yapanların da dikkatini çekti. Bu pazardan pay almak isteyen marketler adeta birbirleri ile yarıştı. Bu yarışa bir de tedarikçiler de katılınca iskonto oranları %5'den %30'a yükseldi. Çünkü geçtiğimiz senelerde çoğu firma yüzde 5 gibi bir indirim ile hediye çeki satılıyordu. Marketler artık yüzde 30 indirim ile hediye çeki satışı yapacaklar. Ramazan erzak kolilerinde ise yeni düzenlemek yapıldı. Kolilerde artık gramajlar daha fazla olacak ve ürün çeşitliliği de artacak.

Her bütçeye uygun, Ramazan Ayı'na özel hazırlanan erzak kolileri içerisinde temel ihtiyaçlara göre düzenlemeler yapılıyor. Birçok marka erzat paketlerine girebilmek için adeta birbirleri ile yarışıyor. Erzak paketi içerisine ürünlerinin de bulunmasını isteyen markalar, reklamlarının ve tanıtımlarının olacağını fırsat bildikleri için indirimlerden kaçmıyorlar. Tüketiciler erzak kolisi satın alırken, kolideki ucuzluk ve ürün çeşitliliğinden daha çok, kaliteli ve seçkin markaların ürünlerini barındıran kolileri satın almayı tercih ediyorlar. Bu sene hazırlanan kolilerde ise gramajların artması, ürün çeşitliliğinin ve kaliteli seçkin markaların ürünlerinin bulundurulmasından dolayı yaklaşık 5 TL gibi bir artış söz konusu oldu. Erzak kolilierinin içerisinde de yenilikler yapıldı. Çay, küp şeker, toz şeker, yağ, salça, tuz, un, pirinç, makarna, çorba, içecek, kuruyemiş, zeytinyağı, tatlı erzak kolilerindeki yerini şimdiden aldı. Hediye çeklerini kullanmak isteyen vatandaşlar ise, artık %5'den %30'a yükselen bir indirim ile karşılaşacaklar. Hediye çekleri ile en çok tercih edilen ürünler ise, gıda ve temizlik üzerine oluyor. Bu nedenle erzak kolilerinde dört farklı seçenek sunulacağı söyleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *