» 
 

Ramazan pidesinin bu yılki fiyatı belli oldu

Ramazan ayına sayılı günler kala iftar sofralarının vazgeçilmez gıdası pide fiyatları da merak edilmeye başlamıştı. Her yıl kaç para olacağı tartışma konusu olan pide bu yıl geçen yıl ile aynı fiyattan satılacak.

6 Haziran günü ilk olarak sofralarımızda yerini almaya başlayacak olan Ramazan pidesi fiyatlar her yıl olduğu gibi bu yıl da merakla beklenirken, Türkiye Fırıncılar Federasyonundan yapılan açıklama vatandaşın yüzünü güldürdü. Geçen yıl uygulanan kilogramı 6 lira olan fiyatın bu yıl da aynı şekilde uygulanacağının bildirilirken, belirlenen bu maksimum fiyat doğrultusunda tüm odaların hareket edeceğinden vatandaşların emin olması istendi.

Ramazan pidesi aslında bu mübarek ayın artık vazgeçilmez bir parçası ve her yıl artan fiyatlar nedeniyle vatandaşlar her iftar sofrasına pide getirmekte zorlanabiliyordu. Kokusuyla bile Ramazanın gelişini müjdelerken, oruçlu kimselerin çoğu zaman yemekten daha çok özlemini çektiği gıda olan pide ile ilgili fiyatlandırma her yıl yapılıyor. Fırıncıların bu temel gıdaya ulaşmada vatandaşların maddi olarak sıkıntıya girmemesi amacıyla fiyatın geçen sene ile aynı tutulduğuna dikkat çekilirken, belirlenen fiyat tüm Türkiye’de aynı şekilde uygulanacak. Maliyetlerin artmış olmasına rağmen fiyat artışı yapmama kararı aldıklarını belirten Fırıncılar Odası gerekli hesaplamaların yapıldığına dikkatleri çekti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *