» 
»
 

Referandum anket sonuçları ne diyor? Kararsızlar etkileyecek mi?

Şu anda yüzde 5-6 oranında kararsız kesim olduğunu belirten GENAR Araştırma Başkanı Aktaş, sonuca bu kesimin etki etmeyeceği görüşünde olduğunu belirtti.

Referandum çalışmaları devam ederken anket şirketleri de anketlerden çıkan sonuçlara odaklanmış durumda. Son olarak GENAR Araştırma Başkanı İhsan Aktaş, anketlerde "evet" oyunun önde olduğunu, kararsızların ise yüzde 5-6 civarında olması nedeniyle sonuca fazla etki etmeyeceğini kaydetti. Anketlerin eğilimi konusunda henüz erken olduğunu belirten Aktaş, araştırma şirketlerinden gelen sonuçlarda evet oylarının önde olduğu tespitlerinin bulunduğunu, ancak inişler çıkışlar sebebiyle sonraki günlerde durumun daha netleşeceğini ifade etti.

Referanduma 40 gün gibi bir zaman kala parti söylemlerindeki değişiklik de süreci etkileyen faktörler arasında yer alıyor. Aktaş, MHP oylarında evet eğiliminin fazla olacağı görüşünde. Aktaş, referandumun cumhurbaşkanlığı seçimine çok benzediğini, bu bağlamda CHP ve HDP'den de evet oylarının geleceğini öngördüğünü belirterek AK Parti'de yüzde 5-6'lık kararsız bir kesim olduğunu ifade etti.

Bölgelere göre bakıldığında Ege'de hayır oylarının, diğer tüm bölgelerde ise evet oylarının önde olduğu bilgisini paylaşan Aktaş, halk oylamasına yüzde 80'ün üzerinde katılım beklediklerini de belirtti.

(Kaynak: Türkiye Gazetesi)

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *