Referandumda 'evet' oyu vereceklere sosyal medya tuzağı

Halk oylamasına sayılı günler kala sosyal medyada yalanların ardı arkası kesilmiyor. Bu kez de referandumda 'evet' oyu vereceklerin peşine düşen 'hayırcılar' oyların geçersiz sayılması için harekete geçti.

Yeni Anayasa ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin oylanacağı 16 Nisan'daki referanduma artık sayılı günler kaldı. Ancak "hayırcı" sosyal medya hesaplarından halk oylamasında "evet" oyu verecek vatandaşların oylarının geçersiz sayılması için asılsız paylaşımlarda bulundukları ortaya çıktı.

Sosyal medyada yer alan bir paylaşımda pusulanın evet kısmının zarfa atılıp hayır kısmının yırtılarak AK Parti ilçe başkanlıklarına getirilmesi durumunda 300 TL ihtiyaç yardımı yapılacağı yönünde yapılan paylaşım pes artık dedirtti. Bu şekilde "evet" oylarının geçersiz sayılmasını hedefledikleri görülen ve asılsız paylaşımlar yapanlara itibar edilmemesi istendi.

Sosyal medya kullanıcıları da hesaplarında bu tuzağa düşülmemesi için vatandaşları dikkatli olmaları ve bu tür paylaşımlara itibar etmemesi konusunda uyardı. Yetkili mercilerin @_Sado_ adlı kullanıcı hakkında işlem yapmasının beklendiği belirtildi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *