» 
»
 

Referandumda oyunuzu nerede ve nasıl kullanacaksınız? Oy verme süreleri!

Anayasa değişikliği reform paketi oylamasına az bir süre kala hangi sandıkta ve nerede oy kullanacaksınız. YSK seçmen sorgulaması nasıl yapılır?

Türkiye 16 Nisan’da sandık başına gidiyor. Yüksek Seçim Kurulu’nun hazırladığı seçmen kaydı için  YSK’nın http://secmen.ysk.gov.tr internet sayfasından sorgulama yaparak yurt içi ve yurt dışı kütüğüne kayıtlı seçmen bilgi sistemine ulaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda e-Devlet kapısı’nı kullanarak ta alternatif sorgulama yapabiliyorsunuz. 2017 YSK seçmen sorgumamasında “Sandık Bilgileri Sorgulama Sonucu” sayfasından 2017 Halkoylaması bölümünden oy kullanma bilgilerinize erişebilirsiniz.

Seçmenler 16 Nisan 2017 tarihinde Anayasa Değişikliği referandumu oy pusulalarında yer alan Evet ya da Hayır seçeneklerinden birini tercih ederek oylarını kullanacaklar.

OY VERME SÜRELERİ

Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis İllerinde oy vermenin başlangıç ve bitiş saatleri 07.00 - 16.00
Yukarıda yazılı illerin dışında kalan illerde ise oy vermenin başlangıç ve bitiş saatleri 08.00-17.00 olarak belirlenmiştir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *