» 
»
 

Referandumda Tercih mührü hakkındaki iddialar gerçek dışı

Halk oylamasına sayılı günler kala tercih mührünün kullanımına ilişkin bazı iddialar kafa karışıklığına neden olunca YSK internet sitesinden açıklama yaptı.

16 Nisan'da referandumda seçmenlerin kullanacağı Tercih yazılı mührün kullanımına ilişkin bazı iddialar ortaya atılınca kafalarda soru işaretleri oluştu. Bunun üzerine konuya ilişkin açıklama yayınlayan Yüksek Seçim Kurulu, Evet ya da Hayır yazılarının tam üstüne mührün vurulması halinde oyların geçersiz sayılacağı iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

YSK, internet sitesinden yayınladığı duyuru ile sosyal medyada halk oylamasında Tercih mührünün kullanımına ilişkin iddiaları yalanladı. Tercih mührünün oy pusulasındaki Evet ya da Hayır yazılarının üzerine basılmaması gerektiği konusunda çıkan haberlerin asılsız ve yanlış olduğunu duyuran YSK, birleşik oy pusulasında Evet için beyaz, Hayır için kahverengi bölümler ayrıldığını hatırlatarak, Tercih mührünün bu bölümlerden sadece birinde yazı üzerine denk gelse de yeterli olduğu bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *