» 
 

Referandumdan sonra konut fiyatlarında artış sinyali

Gayrimenkul satışlarında ve fiyatlarında referandum sonrasında artış beklediklerini belirten Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, Türkiye'nin alıcı lehine en iyi dönemi yaşadığını ifade etti.

16 Nisan'da yapılacak olan referandum sonrasında gayrimenkulde fiyatların ve satışların artacağı görüşünü dile getiren Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, milli birlik ve beraberliğe vurgu yaparak istihdamın artması ve ekonominin güçlü kalması için çalışmaya ve üretmeye devam ettiklerini açıkladı. Basın toplantısında Piyalepaşa İstanbul projesi hakkında bilgi veren Polat, 1. etap satışlarından sonra yeni etap için hedefledikleri tarihten önce satışa başladıklarını kaydetti. Henüz yıkılmayan 100 civarında bina kaldığını belirten Polat, 300-400 bina yıktıklarını, yıkılmayan bina sahipleri ile de anlaşmaya çalıştıklarını kaydetti. Kimsenin gönlünü kırmadan bu işi yürütmek istediklerini belirten Polat, sadece gecekonduları yıkmanın yeterli olmadığını, bunların içinde oturan kiracılar da olduğunu vurguladı.

Ekonomide, siyasi ve toplumsal alanda yaşanan olumsuzluklara rağmen gayrimenkul sektöründe büyümenin devam ettiğini belirten Polat, Türkiye'de gayrimenkulün hala en güvenli ve zamansız yatırım aracı olduğunu, hangi koşulda olursa olsun Türk halkının gayrimenkule yatırım yapmaya devam ettiğini ifade etti. Son 5 yılda Türkiye'de gerçekleşen konut satışına işaret eden Polat, ülkenin içinde bulunduğu konjonktüre rağmen yükselen bir grafik izleyen sektöre hala güven duyulduğunun göstergesi olduğunu belirtti.

2017 yılında da bu güvenin devam edeceğini düşündüklerini dile getiren Polat, Piyalepaşa İstanbul olarak çeşitli kampanya ve ödeme alternatifleriyle hem sektörü hem de yatırımcıları desteklediklerini ve istihdamı artırıp ekonominin güçlü kalabilmesi için tüm güçleriyle çalıştıklarını dile getiren Polat, Piyalepaşa İstanbul'da sadece 500'den fazla çalışan olduğunu, yıl sonuna kadar bu rakamın yüzde yüz artarak 1000'den fazla kişiye istihdam sağlamayı planladıkları ifade etti.

"REFERANDUMDAN SONRA GAYRİMENKUL FİYATLARI ARTACAK"
16 Nisan sonrasında gayrimenkul fiyatlarında ciddi bir hareket olacağı değerlendirmesinde bulunan Polat, parası olup dövizde tutanlara seslendi ve gayrimenkul ve konut alımı için bundan daha iyi zaman olamaz yorumunu yaptı. Konut fiyatlarının dolara endeksli yükseldiğine dikkat çeken Polat, şu anda döviz fiyatlarıyla artışlar olmadığını ve fiyatların olması gerekenin çok altında olduğunu belirtti. Gayrimenkul sertifikası ile kendilerinin de son 3 yıldır araştırmalar yaptıklarını ancak bankaların henüz tam hazırlıklı olduklarını düşünmediğini dile getiren Polat, sertifikanın kentsel dönüşüme çok katkısı olacağı görüşünü paylaştı.

Piyalepaşa İstanbul'da yeni etapta geniş ailelere yönelik 3+1 ve 4+1 dairelerin çoğunlukta olduğunu belirten Polat, en düşük daire fiyatlarının 700-800 bin liradan satışa çıkacağı bilgisini verdi. Arazinin yüzde yüzüne sahip olduklarını ifade eden Polat, toplam 205 daireden oluşacak olan 2. etapta 1+0, 1+1 ve 2+1 dairelerin de bulunduğunu, 550 metre uzunluğunda 17 metre genişliğinde Alışveriş Sokağı ve bu sokakta 120 mağazanın yer alacağını bildirdi. 2 katlı olarak inşa edilen Alışveriş Sokağı mağazaların yanı sıra 9 salonlu sinema kompleksi, fastfood noktaları, restoran ve kafeleri de içerecek. 2500 metrekarelik spor merkezi, 550 metrelik yürüyüş yolu pek çok spor imkanı sunarken, geçen yıl düzenlenen International Property Awards'ta Avrupa'dan sonra Dünyanın En İyi İç Mimari Tasarımlı Örnek Daire ödülünü de kazanmıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *