» 
»
 

Reina katliamcısı İstanbul'da yakalandı

Beşiktaş Ortaköy'de Reina adlı gece kulübüne yılbaşı gecesi saldırı düzenleyerek 39 kişiyi öldüren Kırgız asıllı terörist Abdülgadir Masharipov yakalandı.

Reina saldırganı terörist İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Esenyurt'ta bir adrese düzenledikleri operasyon sonucu gözaltına alındı. 39 kişiyi öldüren terörist Abdülgadir Masharipov ile birlikte Kırgız asıllı bir erkek ve 3 kadın daha gözaltında alındı.

Saldırganı yakalamak için yürütülen operasyonların ayrıntıları

Reina gece kulübüne saldırı düzenleyen teröristin yakalanması ile terör örgütü DEAŞ hücresi de çökertildi. Hücrenin yer değiştirirken ve alışveriş yaparken siyahi kadınları kullandığı ortaya çıktı. Daha önce faili yakalamak için İstanbul Emniyet Mdürlüğü bin kişilik ekip kurmuş ve 4 ayrı operasyon düzenlemişti. Ancak Masharipov son anda kurtulmuştu. Şüphelinin Esenyurt'ta 911 sokak'taki bir sitede olduğu belirlenince aşkam saatlerinde yeni bir operasyon düzenlendi.

6 saat inceleme yapıldı

Sitede güvenlik önlemleri alınırken kimsenin giriş çıkışına izin verilmedi. Masharipov 1'i Kırgız asıllı erkek, 3'ü Mısır, Senegal ve Somali uyruklu kadın olduğu öğrenilen 4 kişi ile birlikte gözaltına alındı. 6 saat boyunca operasyon yapılan daireyi inceleyen polis ekipleri siteden ayrıldığında dairenin kapısının kırık olduğu dikkati çekti.

Öte yandan terör örgütü DEAŞ'ın Özbek yapılanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda İstanbul'un 5 ilçesinde çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Esenyurt'ta operasyon gerçekleştirilen sitede oturan bir vatandaşın o sırada çektiği görüntülerde polislerin birbirlerine sarılarak tebrik ettikleri görülüyor. İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın basın açıklaması yapması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *