» 
»
 

Rekorlar kıran o şarkı alıntı çıktı ve yayını yasaklandı

Gece Gölgenin Rahatına Bak isimli şarkı Youtube'da telif hakkı koruması nedeniyle yayından kaldırıldı. Türkiye'yi çok uzun zamandır kasıp kavuran ve sadece 1 aylık sürede 100 milyondan fazla izlenen şarkı artık Youtube'da izlenemeyecek.

 Sosyal Medya'da, geçtiğimiz aylarda hiç beklenmedik şekilde rekorları alt üst ederek bir anda patlayan ve 1 ay içerisinde 100 milyondan fazla izlenme sayısına ulaşan Gece Gölgenin Rahatına Bak adlı şarkı telif hakları nedeniyle Youtube'dan kaldırıldı.

Çağatay Akman adlı bir genç tarafından Youtube'da paylaşıldıktan sonra, herkesin akılında yer edşp, dillere dolanınca sosyal medyada herkes tarafından bir anda paylaşılmaya ve sonrasında  paylaşım rekorlarıyla birlikteYoutube'da da izlenme rekorlarını alt üst etmişti. Efsane olarak anılan şarkı Yotutube'da telif cezasına çarptırılmadan önce 240 milyon izlenme almış ve şarkıcı  Çağatay Akman’ın da bu şarkıdan aylık ortalama 67 Bin Dolar para kazandığı Youtube’a ait istatistik bölümünde ifade edilmişti. Şarkı her geçen gün ve ay daha geniş çapta bir kitleye ulaşmaya başlayınca dünyaya da yayılmaya başlamış ve müzikle uğraşan profesyoneller tarafından yapılan araştırmalarda çok ses getiren  şarkının altyapısının ANNA RF isimli bir grubun yaptığı adlı şarkısından alındığı ortaya çıktı.

Konu hakkında taraflardan henüz bir açıklama gelmezken , önümüzdeki günlerde olayla ilgili nelerin yaşanacağı da merak konusu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *