» 
 

Restoran sahiplerinden yemek kartı şirketlerine 1 günlük boykot

Yemek kartı komisyonlarına itiraz eden restoran ve lokanta sahipleri, yemek kartı şirketlerine karşı birleşerek, yemek karşı şirketlerine karşı 1 günlük uyarı boykotuna hazırlandıkları öğrenildi.

Birçok firma tarafından çalışanlarını yemek ihtiyacını karşılamak amacı ile verilen yemek kartlarındaki yüksek komisyonlar nedeniyle büyük zarar gördüklerini savunan restoran ve lokantacılar sahipleri, bu kartlardaki komisyon oranları ile ilgili taleplerin yerine getirilmediği takdirde boykota gideceklerini açıkladılar.

Türkiye genelinde yemek kartı kullanan üye sayısının yaklaşık 5 milyonu bulduğunu vurgulayan Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) Başkanı Ramazan Bingöl, yemek hizmetinde kullanılan kartların sahibi olan kart şirketlerinin restoran ve lokantalardan yüzde 7.5-10 arasında komisyon aldığını ve bunun haksızlık olduğunu ifade etti.

Şirketlerin yemek kartı firmalarında bu kartı iskontolu olarak aldığını belirten Bingöl, bu indirimin restoran ve lokantalara yüklendiğini ve ayrıca yemek kartı firmalarının 60 güne varan vadelerle sözleşme yenilemeye zorlandıklarını kaydetti. Taraflar arasındaki sorunların ortadan kalkması için İTO Başkanı Çağlar’ın da konuya müdahil olduğunu ifade eden Bingöl, yemek kartı şirketleri İTO’ya bir rapor sunduğunu, kendilerininde raporu inceleyeceğini ancak bunun sonucnda bir uzlaşmaya varılmaz ise tarihini açıklayacakları bir günde sembolik olarak 1 günlük boykot kararı alaklarını ayrıca kesin çözüme ulaşamadıkları takdirde ise kalıcı bir boykot üzerinde düşüneceklerini, belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *