» 
»
 

Rize Belediyesi'nden Atatürk heykeli tartışmalarına ilişkin açıklama

Rize'de Atatürk heykelinin taşınması sonrasında çıkan tartışmalara Belediye Başkanı Reşat Kasap'tan açıklama geldi. Kasap, Atatürk heykelinin inşaat çalışmaları kapsamında kaldırılarak valilik önünde güvenli bir şekilde yerleştirildiğini belirtti.

Rize'de Atatürk heykelinin meydandan kaldırılması tartışmalarının kendilerini üzdüğünü belirten Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, heykelin "15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı" projesinin inşaat çalışmaları nedeniyle bulunduğu yerden güvenli bir şekilde alınarak Rize Valiliği önündeki tören alanına yerleştirildiğini açıkladı. Kasap, gece geç saatlere kadar süren çalışmalar neticesinde heykelin monyaj işlemlerinin tamamlandığını, çevre düzenleme çalışmalarının ise devam ettiğini belirtti.

Rize Belediyesi olarak başlattıkları "15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı" projesine değinen Belediye Başkanı Kasap, heykelin taşınma sürecinin bazı kesimlerde akıbeti belirsiz gibi koamuoyuna yansıtılmaya çalışıldığını, fakat yapılan çalışmada bundan sonra Atatürk heykelinin Rize Valiliği önündeki tören alanında bulunacağını ifade etti. Kasap "Bu çalışmanın altında farklı nedenler arayarak, konuyu farklı noktalara çekme gayreti içerisinde olan bazı kesimlerin gerek ilimizle gerekse Rizeli vatandaşlarımızla ilgili söylemleri bizleri derinden üzmüştür. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Projesi inşaat çalışmaları kapsamında yapmış olduğumuz bu çalışmanın altında hiçbir suretle farklı düşüncelerin olmadığını kamuoyunun takdirine sunuyorum” ifadelerini kullandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *