» 
»
 

Rize'de heyelan riski: 20'ye yakın ev boşaltıldı

Rize'nin Güneysu ilçesinde etkili olan sağanak yağışların ardından ilçeye bağlı Başköy'de meydana gelebilecek heyelan riski nedeni ile 20 ev boşaltıldı. Çayeli-Kaptanpaşa kara yolu ise yeniden ulaşıma kapandı.

Güneysu ilçesinde etkili olan yağışlar nedeniyle, ilçeye bağlı Başköy'de heyelan riskinden dolayı 20 ev boşaltıldı. Çayeli-Kaptanpaşa karayolu ise tekrar ulaşıma kapandı. Rize'de beş gündür aralıklarla süren şiddetli yağışlar bölgede etkisini göstermeye devam ediyor.

Sağanak yağışlar nedeniyle, Güneysu ilçesindeki bir çok dere taştı. Özellikle de ilçeye bağlı olan Başköy'de heyelanlar meydana geldi. Olası heyelan riskine karşı 20 evdeki vatandaşlar tahliye edildi. Yağışlar sonucu kapanan ve dün kontrollü olarak ulaşıma yeniden açılan Çayeli-Kaptanpaşa yolu ise bugün tekrar ulaşıma kapandı.

Çayeli-Kaptanpaşa yolundaki bazı kısımlar yükselen dere suları ile örtüldü. Şiddetli yapışların Çamlıhemşin ilçesi ile merkeze bağlı Muradiye ile Çaykent beldelerinde de etkili olduğu belirtiliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *