» 
»
 

Rize’de lise öğrencisi sınıf arkadaşını öldürdü

Rize’nin Pazar ilçesinde bulunan bir lisede öğrenim gören B.K., 2. derste bir anda cebinden çıkardığı bıçakla ön sırasında oturan arkadaşı Emir Taş’ı boynundan bıçakladı. Daha sonra aynı bıçakla kendini yaraladı. Taş hayatını kaybederken, B.K. ağır yaralandı.

Alınan bilgilere göre olay, Rize’nin Pazar ilçesinde bulunan Pazar Fen Lisesi'nde bu Sabah yaşandı. İddia edildiği üzere B.K., ders esnasında iken bir anda cebinden çıkararak bıçakla ön sırasında oturmakta olan arkadaşı Emir Taş'ı boynundan bıçakladı, sonrasında bıçağı kendine çeviren B.K. aynı bıçakla kendini  ağır yaraladı.

Her iki öğrencide, sınıftaki öğretmen ve arkadaşlarının yardımıyla Pazar Kaçkar Bölge Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Emir Taş hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybederken, B.K.’nı hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi.

Arkadaşının hayatına son veren ve psikolojik sorunlar yaşadığı iddia edilen B.K.'nın bir arkadaşlarına, 'Bugün okulda sınavlar iptal olacak. Kendimi öldüreceğim, giderken yanımda en yakın arkadaşımı da götüreceğim" dediği öne sürüldü.

Bir diğer iddiaya göre ise B.K.'nın kendisine lakap taktığı gerekçesiyle daha önce tartıştığı Emir Taş'ı bıçakladığı öne sürüldü.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *