» 
»
 

Rize'de şiddetli yağış hayatı felç etti!

Rize'de etkili olan şiddetli sağanak yağışlar nedeni ile bazı dereler taştı. Sel sularından dolayı Küçükçayır karayolu ulaşıma kapandı.

Rize'de bugün öğle saatlerinde başlayan şiddetli yağmurlar kent genelinde etkisini gösterdi. Aşırı yağışlar nedeni ile bölgede ulaşımda aksamalar meydana geldi. Bazı dereler taştı ve Küçükçayır karayolu ulaşıma kapandı. Güneysu İlçesinde Gürgen Deresi ile Salarha Belgesinde Salarha Deresi, aşırı yağmur yağışları nedeniyle taştı. Merkeze bağlı Küçükçayır Köyünde de Paşaçukur Deresi taştı.

Dere yatağının tıkanması sonucunda dere suları inşaatı devam etmekte olan HES tüneline girdi. Sel suları tünel çıkışında Rize-Küçükçayır karayoluna taştı ve karayolunu ulaşıma kapattı. Yolda seyir halinde olan bir otomobil sürüklenmekten son anda kurtarıldı. Hidroelektrik Santrali firmasına ait iş makineleri tıkanan dere yatağını açmak için çalışma başlattı.

Rize'de gece yarısına kadar aralıklarla devam etmesi beklenen yağışlara karşı bölge halkı oluşabilecek sel ve heyelanlara karşı uyarıldı. Selden dolayı uzun araç kuyrukları oluştu ve vatandaşlar evlerine yaya olarak ulaşmaya çalıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *