» 
»
 

Rize’de sınıf arkadaşını öldüren liselinin ilk ifadesi alındı

Rize’nin Pazar ilçesinde bulunan Fen lisesinde derste arkadaşını bıçakla öldürdükten sonra kendisini de boynundan yaralayarak yoğun bakıma alına genç tedavisinin ardından tutuklandı.

Rize'ye bağlı Pazar ilçesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan vahşette B.K. (16) sınıf arkadaşını derste bıçaklayarak öldürdükten sonra kendisini ağır yaralayarak Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınmıştı. Hayati tehlikeyi atlatan genç yoğun bakım ünitesinden çıkarıldı.     

Yetkili emniyet personeli ve psikolog eşliğinde ifadesi alınan B.K, ilk ifadesinde basına da yansıdığı üzere hiçbir gruba üye olmadığını, yaşananların rastlantı eseri gerçekleştiğini, Emir Taş'ın hayatına planlayarak son vermediğini, cinayet aleti bıçağı 5 liraya satın ve marjinal gruplara üye olduğu suçlamasını da kabul etmediği belirtildi.

B.K'nin ifadesi sonrasında ceza evine gönderilmesine karşın birtakım sağlık sorunları nedeniyle tekrar hastaneye kaldırılarak, hastanenin mahkum koğuşuna alındı. Öte yandan B.K.’nın ailesi yaşananlar nedeni ile Karadeniz’i terk ettiklerini açıklamış, baba ise oğlunu reddettiğini ifade etmişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *