» 
»
 

Rize'deki lise cinayetinde Satanist örgütün şifreli programı bulundu

Rize'de meydana gelen lise cinayetinde katil zanlısı B.K'nın cep telefonunda bulunan şifreli sohbet programının gizli bir Satanist örgüte ait olduğu belirlendi.

Rize Pazar'da 16 yaşındaki Fen Lisesi öğrencisi Emir Taş boyunundan bıçaklanarak öldürülmüş, katil zanlısı arkadaşı B.K'nın cep telefonu ise polis ekiplerince incelemeye alınmıştı. B.K'nı cep telefonunda yapılan incelemeler sonucu özel şifreli bir sohbet programı tespit eden ekipler, bu programın gizli bir Satanist örgüte ait olduğunu ve Türkiye'de 2 bin üyesi bulunduğunu belirledi.

Geçen ay Ankara'ya gittiği ve burada kaldığı süre içinde katil zanlısı B.K'nın örgüt yöneticileri ile görüştüğü iddia edilirken, Emir Taş cinayetini işlerken soğuk kanlı olması ve kendisini de iki kez bıçaklaması, boynunun iki tarafına bıçak darbeleri atması, B.K'nın bu konuda eğitilmiş olabileceği iddialarının ortaya atılmasına neden oldu.

Okuldaki bazı arkadaşlarına bir öğretmenine satanist olduğunu söylediği, sosyal medyada ise sürekli cinayet çağrıştıran paylaşımlar yaptığı belirlenen B.K'nın ayrıca arkadaşlarına söylediği bazı sözler ve Testere filmini konu alan oyununun bağımlısı olması da dikkatleri çekerken, 16 yaşındaki B.K'nın olay sabahı sosyal medyada "kandan korkan var mı?" gibi paylaşımlar yapmış olduğu görüldü. Tedavi gördüğü Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde komadan çıktığı belirtilen B.K'nın uyandığında "Emir öldü mü?" diye sorduğu da belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *