» 
 

Roketsan OSSA çalıştayı gerçekleşti

Önümüzdeki 7 yıl içinde şimdiye kadar ürettikleri ya da kalifiye ettikleri kadar ürün çeşidinin hizmete gireceğini belirten Roketsan Genel Müdürü Yaşar, bundan sonraki süreçte boyları 2 değil 6-8 metre olan büyük sistemlerin ve füzelerin devreye gireceğini kaydetti.

Ostim Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA), Roketsan yetkilileri ve küme üyelerinin bir araya geldiği çalıştaya ev sahipliği yaptı. Burada bir konuşma yapan Roketsan Genel Müdürü Selçuk Yaşar Ostim'in kendileri için önemine değinerek benzer çalışmaları gelecek yıllarda da sürdürmeyi amaçladıklarını ifade etti. Kendilerini hassas üretim yapılan yüksek teknolojik faaliyetlerde destekleyecek küçük ortaklara olan ihtiyaçlarını dile getiren Yaşar, OSSA'nın Türkiye'de bu anlamda "mızrağın ucu", "piramidin tepesi" olduğunu kaydetti.

 

Son 10 yıl içinde Roketsan olarak çok yol aldıklarını ve sadece 2016'da 4 ayrı ürünlerinin kalifiye olduğunu belirten Yaşar, önümüzdeki 7 yılda şimdiye kadar ürettikleri ya da kalifiye ettikleri kadar ürün çeşidi hizmete gireceğini dile getirdi. Yaşar "Daha büyük sistemler... Artık boyları 2 metre değil, 6-8 metre olan büyük sistemler, füzeler devreye girecek. Bunları sanayicilerimizle üreteceğiz." dedi.

Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın Ostim'e Roketsan'ın gösterdiği ilgiyi önemsediklerini belirterek Roketsan'a her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti. OSSA Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Ertuğ ise çalıştayın Roketsan ve KOBİ'ler arasındaki yeni işbirliklerine olanak sağlamasını umduklarını kaydetti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *