» 
»
 

Rus büyükeliçisine saldırı haberlerine yayın kısıtlaması getirildi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un silahlı saldırıya uğraması ile ilişkin Başbakanlık tarafından geçici yayın kısıtlaması getirildiğini bildirdi.

RTÜK (Radyo ve Televizyon Üst Kurulu) tarafından, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un uğradığı saldırıya ilişkin Başbakanlık tarafından geçici yayın kısıtlaması getirildiğini duyurdu. Kuruldan yapılan yazılı açıklamada, Radro ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'un 7'inci maddesinde Milli güvenliğin gerekli kıldığı hallerde veya kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasının muhtemel olduğu durumlarda geçici yayın yasağının getirilebileceğinin öngörüldüğü belirtildi.

Bu hüküm çerçevesinde, saldırının da yer aldığı değerlendirildiği vurgulanan açıklamada, olayla ilgili Başbakanlığın yazısı ile geçici yayın yasağı getirildiği bildirildi. Açıklamada, Resmi Makamlar tarafından yapılan açıklamalar haricinde tüm medya hizmet sağlayıcılarının görüntü, haber ve yorumlara yer vermemesinin kapsamadığı ifade edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *