» 
»
 

Rus jetleri Halep'teki yerleşim yerine saldırı düzenledi 11 kişi öldü

Suriye Halep'te muhaliflerin kontrolünde olan yerleşim yeri alanlarına saldırı düzenleyen Rus ordusuna ait savaş uçakları bomba yağdırdı. Yerleşim alanlarına düzenlenen saldırılarda ilk belirlemelere göre 11 kişi hayatını kaybetti. 40 kişi ise yaralandı.

Gelen son dakika bilgilerine göre, Suriye'nin Halep şehrinin kent merkezindeki Ensari semtine, Rus savaş uçaklarının düzenlediği hava saldırısında 11 kişi hayatını kaybetti. 40 kişi de yaralandı. Ülkenin sivil savunma yetkilerinden olan İbrahim Ebu Leys'in Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamalarda, Rusya'ya ait savaş jetlerinin Halep'in merkezinde bulunan Ensari semtine düzenledikleri saldırıda 11 kişinin yaşamını yitirdiğini ve 40 kişinin yaralandığı bildirdi. Saldırı sonrasında bir bina tamamen harabeye döndü ve enkaz altındaki vatandaşlar için sivil savunma ekipleri, iş makinalarının yardımları ile enkaz altında kalanların bir an önce çıkarılması için çalışmalar yapıldığını belirtti.

Sivil savunma yetkililerinden Ebu Leys, Rus uçaklarının Halep'in batısında bulunan Etarib ilçesine düzenlenen hava saldırısında aralarında kadınların ve çocukların bulunduğu 3 kişinin hayatını kaybettiğini, 14 kişinin de yaralandığını söyledi. Sivil savunma yetkilisi, Suriye'nin Etarib İlçesi yakınlarında bulunan insani yardım taşıyan 2 araca düzenlenen saldırıda 4 kişinin de yaralandığının altını çizdi.

Rus uçakları ve rejime ait olan helikopterlerin Halep'te muhaliflerin denetiminde olan Maadi, Sukkeri, Kadi Asker ve Bustan el Kasr semtlerine, varil, misket, vakum bombaları ile saldırdığını vurgulayan yetkili, özellikle yoğun olarak Rus ordusunun ve rejim uçaklarının sivillerin bulunduğu yerleri bile bile bombaladıklarını dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *