» 
»
 

Ruslar Antalya'ya akın akın geliyor tarifeli seferler başlıyor

Rusya'nın Ural Airlines isimli havayolu şirketi 7 Ağustos'ta Ekaterinburg’tan Antalya’ya her Pazar günü belirlenmiş olan Airbus A320 uçağı ile tarifli uçuş seferini başlatacağını bildirdi.

Türkiye ile Rusya’nın arasında yaşanan tatsız olalar sonrasında iki ülke sorunu çözdü ve Türkiye turlarının satışına tekrar izin verildi. Rusya’da Türkiye tatili için artan ilgi charter seferlerinin uzayan izinlerine takıldı. Bu sebepten dolayı Türkiye'ye ardı ardına uçak gönderildi. Uçak firmalarında Antalya’ya tarifeli sefer koymaya başladı.

Rusya'da Türkçe olarak yayın yapan bir Gazetem gazetesinde yazılan bir habere göre charter seferlerinin iznini dört gözle bekleyen turizmciler, Rusya Hükümeti’nin vereceği izin kararını sabırsızlıkla beklediler. Fakat beklenen haber ardı ardına Antalya’ya tarifeli sefer koyan Rus hava yollarından geldi.

Geçtiğimiz yıllarda sadece Aeroflot ve Türk Hava Yolları’nı tarifeli uçuşlar gerçekleştirmişti. Geçtiğimiz hafta Rossiya Airlines Antalya'ya ilk tarifeli seferini gerçekleştirirken, Ural Airlines da Antalya seferlerine başlayacağını bildirdi. Rusya bu uçuşlarında yaptığı yeniliğe bir yeni ismi daha katıyor. Bu isim Rusya’nın bir diğer ucuz biletli hava yolu şirketi olan Pobeda’nın da Alanya’daki Gazipaşa Havaalanı’na uçmak istediği söyleniyor.

Ural Airlines, Rusya’nın en iyiler arasına giren  5 havayolu şirketlerinin içinde yer alıyor. 2015 yılının sonlarında şirketin hizmetlerinden 5,4 milyon yolcunun yararlandığı bilgiler arasında yer alıyor. Bu uçağın bilet fiyatları ise 23 kilogramlık 1 bagaj hakkı içeren  Ekonomik tarife için 435 Euro, Promo bagajsız tarife için 385 Euro. Uçak seferleri her  Pazar günü Airbus A320 ile gerçekleşecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *