» 
»
 

Rusya açıkladı: PYD Münbiç'i Suriye ordusuna devrediyor

Suriye'de son bir kaç gündür süren hareketliliğin sebebi ortaya çıktı. Terör örgütü PYD/PKK kontrolündeki Münbiç ile ilgili bir açıklama yapan Rusya Genelkurmay Başkanlığı Ana Harekat Daire Başkanı Rudskoy, Münbiç ve çevresinin Suriye ordusuna devredileceğini bildirdi.

Bakanlıkta düzenlenen bilgilendirme toplantısında Rusya Genelkurmay Başkanlığı Ana Harekat Daire Başkanı Sergey Rudskoy yaptığı açıklamada, terör örgütü PYD/PKK'nın Münbiç ve çevresinden çekilmeyi kabul ettiğini söyledi. Buna göre 3 Mart itibariyle Münbiç ve çevresinde Şam yönetiminin devlet faaliyetlerini yürütmeye başlayacağını ifade edilirken Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Balıkesir'de konuya ilişkin görüşlerini dile getirdi.

DEAŞ'ın bazı yerleri daha öncesinden rejime bırakmış olduğunu, şimdi ise PYD, YPG'nin bazı yerleri rejime terk etmesinin PYD, DEAŞ ve rejimin zaman zaman bir arada hareket ettiği iddiasını doğruladığını ve ispat ettiğini belirtti. Işık, pek çok yapının birbirine düşman gibi görünmesine rağmen kolaylıkla bir araya gelebildiğini birkaç günlük hareketlilikte görüldüğünü ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *