» 
»
 

Rusya Büyükelçisine saldırıda saldırganın 3 akrabası Söke'de gözaltında

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a suikast düzenleyen saldırganın Aydın Söke'de ikamet eden annesi, babası ve kız kardeşi gözaltına alındı.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a suikast gerçekleştiren, ardından düzenlenen operasyonda ölü olarak ele geçirilen Mevlüt Mert Altıntaş'ın ailesi gözaltına alındı. Aydın'ın Söke ilçesinde yaşayan saldırganın annesi, babası ve kız kardeşi sorgulanmak üzere Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Polis ve jandarma ekiplerinin tüm giriş çıkışları kontrol altına aldığı ilçede başlatılan operasyonlar devam ederken, Altıntaş'ın ailesinin ikamet ettiği Çeltikli mahllesindeki adreslerinde de polis eşliğinde Cumhuriyet savcısının araması sürüyor. Mevlüt Mert Altıntaş'ın annesi Hamideye, babası Esrafil Altıntaş ve kız kardeşi Seher Özeroğlu ise sorulanmak üzere Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

2014 yılında İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulundan mezun olduğu belirtilen saldırganın 2 ay önce Aydın'ın Söke ilçesi Çeltikli Mahallesine yerleştikleri, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında da 2 gün resmi izne ayrıldığı öğrenildi. Altıntaş'ın nüfus kaydını 1,5 ay önce Aydın'dan Ankara'ya aldırdığı da ortaya çıktı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *