» 
»
 

Rusya siber saldırı açıklaması yaptı

Her gün İngiltere, Almanya ve ABD uzantılı siber saldırılara maruz kaldığını belirten Rusya, bu saldırıların hükümetlerle bir ilgisi olduğunu düşünmediklerini bildirdi.

Kremlin Basın Sözcüsü Dmitry Pescov, siber saldırılar ile ilgili yaptığı açıklamada Rusya'nın her gün binlerce siber saldırıya uğradığını, ancak bunların hükümetlerle ilgisinin bulunmadığını düşündüklerini belirtti. Pescov, saldırıların ardında "yabancı özel servislerin bulunduğuna dair ellerinde bazı deliller" bulunduğunu saldırılan ise daha çok banka ve resmi internet sitelerini hedef aldığını belirtti.

Rusya hükümetinin, Kremlin'in, Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ve askeri istihbarat servislerinin gerçekleştiği iddia edilen saldırıları desteklemediklerini belirten Pescov, " Tabii bahsi geçen saldırılar gerçekten olduysa." şeklinde konuştu.

AYDA 500 CİDDİ SALDIRI

Dün NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg de siber saldırılarla ilgili bir açıklama yaparak NATO'nun bilgi ağına yönelik siber saldırıların 2015 yılına göre yüzde 60 arttığına dikkat çekmişti. 2016 yılında NATO birimlerine ayda ortalama 500 ciddi saldırı olduğunu belirten Stoltenberg, yapılan saldırıların çoğunluğunun bireysel saldırı olmadığını, bazı ülkelerin resmi birimlerinin de bu tür saldırıları desteklediğini belirtmişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *