» 
»
 

Rusya'da eş zamanlı 3 bomba ihbarı yapıldı

Rusya'nın başkenti olan Moskova'da bulunan 3 havalimanına birden eş zamanlı bomba ihbarında bulunuldu. Polis ihbar üzerine harekete geçti.

Rusya’nın başkenti Moskova’da yer alan Şeremetyevo, Vnukovo, Domodedovo Havalimanlarında bomba ihbarları gelmesi üzerine Moskova polis güçleri inceleme başlatıldı. Rusya İçişleri Bakanlığı Ulaşım İdaresi tarafından yapılan bomba ihbarları üzerine bir açıklama yayınlandı. Açıklamada, Moskova’nın Şeremetyevo, Vnukovo, Domodedovo Havalimanları isimsiz bir telefon ihbarının ardından incelemenin başlatıldığı, ihbarı kimin, nereden, hangi telefon numarası üzerinden yapıldığı hakkında araştırmaların sürdürüldüğü araştırılıyor. Polisin bomba ihbarını almasının ardından

Şeremetyevo, Domodedovo ve Vnukovo havalimanlarında denetlemelerin başladığı ifade edildi.
Bomba ihbarlarına konu olan 3 ayrı havalimanlarında Moskova Polisin inceleme yürüttüğü, Şeremetyevo Basın Servisi Müdürü Roman Genis tarafından da doğrulanmış durumda. Domodedovo Basın Servisinden alınan bilgilerde de benzerlik teşkil etmesinin ardından, havalimanlarının normal seviyesindeki gibi çalışmaya başladığı belirtildi. Havalimanlarından herhangi bir tahliye işleminin yapılmadığı da belirtilirken, Vnukovo Basın Servisinden konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadığı aktarıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *